Podwójne zwycięstwo małżeństwa z Bliżyna w Maratonie Mazury

Rafał Czarnecki

Zwycięstwem Rafała Czarneckiego zakończył się VIII Maraton Mazury, ze startem i metą w Gałkowie (powiat piski). Najlepszy świętokrzyski długodystansowiec pokonał trasę 42 km 195 m w 2 godz. 40 min 12 s. Piąte miejsce w kategorii open i pierwsze wśród kobiet zajęła jego żona Lidia Czarnecka z czasem 3:09.45.

To kolejny sukces biegowego małżeństwa z Bliżyna. W kwietniu Czarneccy podwójnie wygrali 5. Gdańsk Maraton -Rafał z rekordem życiowym 2;23.14, a Lidia z rekordem województwa 2:49.05. 12 maja Rafał zwyciężył w VII Maratonie Lubelskim z wynikiem 2:42.40, Lidia wśród kobiet była druga z czasem 3:08.02. Tydzień wcześniej okazali się najlepsi w III Półmaratonie Starachowickim – on z rezultatem 1:18.31, ona 1:35.38.

Inny świętokrzyski biegacz Sylwester Lepiarz bardzo dobrze spisał się w 7. PKO Półmaratonie Solidarności 1 czerwca w Lublinie. Reprezentant LKB Rudnik  z rekordem życiowym 1:09.36 zajął czwarte miejsce, wyprzedzili go tylko dwaj Kenijczycy i biegacz z Ukrainy. Ósmy wśród mężczyzn był Jarosław Lubiński z Lipna (gm. Oksa), reprezentujący  KKL Kielce (1:17.57), a 13. wśród kobiet Monika Izbińska ze Skarżyska-Kamiennej, startująca pod szyldem Czarnecki Run Team (1:36.15)