Reprezentanci LKB Rudnik mistrzami Polski w biegu anglosaskim

Podwójnym zwycięstwem zawodników Ludowego Klubu Biegacza Rudnik zakończyły się mistrzostwa Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim rozegrane w Bielsku-Białej. Główny bieg wygrał Sylwester Lepiarz, zdobywając złoty medal w kategorii seniorów. 12-kilometrową trasę pokonał w 49 min 9 s, wyprzedzając o 14 s Marcina Kubicę z bielskiego Sprintu. Piąty na mecie ze stratą 1 min 45 s do zwycięzcy był Piotr Jaśtal, także z LKB.

Sylwester Lepiarz na mecie zwycięskiego biegu (fot. zywiec.naszemiasto.pl)

Panie rywalizowały na tym samym dystansie. Mistrzynią Polski została reprezentująca Rudnik Martyna Kantor, która jako jedyna z kobiet uzyskała czas poniżej godziny – 57.59. Na ósmej pozycji została sklasyfikowana Urszula Paprocka, również z LKB.

O tytuły mistrzowskie w Bielsku rywalizowali także juniorzy, jumiorzy młodsi i młodzicy. W tych kategoriach zawodnikom z Rudnika nie udało się wywalczyć miejsca na podium. Miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli juniorzy młodsi, którzy biegli na 6,4 km. Ósmy był Dariusz Sikora, a dziewiąty Mikołaj Pawlos. Wśród juniorek młodszych na tym samym dystansie Karolina Kwiatek  zajęła 12. pozycję. Młodzik Juliusz Lipa bieg na 2,7 km ukończył na 14. miejscu.