Karolina Młodawska podwójną akademicką wicemistrzynią Polski

Karolina Młodawska

Karolina Młodawska, studentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i zawodniczka KKL Kielce, wywalczyła dwa srebrne medale podczas akademickich mistrzostw Polski w Bielsku-Białej. Najpierw w sobotę zajęła drugie miejsce w skoku w dal z wynikiem 6,04 m (przy wietrze 2,5 m/s). Konkurs zdecydowanie wygrała Magdalena Żebrowska z AZS-AWF Katowice, która skoczyła 6,49 m (z wiatrem 3,6 m/s).

W niedzielę w trójskoku Młodawska uzyskała najlepszy swój rezultat w tym sezonie 13,10 m. O 30 cm wyprzedziła ją jednak Agnieszka Bednarek, zawodniczka AZS Łódź i studentka Uniwersytetu Łódzkiego.

Na podium stanął także biegacz KKL Adam Masaczyński, będący od jesieni studentem AWF Katowice.  Był trzeci w biegu na 800 m z czasem 1.52,79. Wyprzedzili go dwaj zawodnicy RKS Łódź oraz studenci Uniwersytetu Łódzkiego Filip Ostrowski i Jakub Augustyniak, którzy uzyskali ten sam rezultat 1.52,13. Złoty medal zdobył ten pierwszy różnicą 0,004 s.

Ze startujących w mistrzostwach studentów Politechniki Świętokrzyskiej najlepiej spisała się Natalia Banaśkiewicz, która w eliminacjach pchnęła kulą 10,27 m i zakwalifikowała się do finału. W nim jednak zajęła ostatnie 12. miejsce z rezultatem 9,84 m. Pochodzący z Ukrainy Oleksandr Pylypczuk,  który przed rokiem dwukrotnie stawał na podium, tym razem uzyskał znacznie słabsze wyniki.  Miał 14. rezultat w trójskoku  13,42 m i 17. w skoku w dal  6,43 m.