Sebastian Łukasiewicz najlepszy w 8. Kieleckim Biegu Górskim

Reprezentujący Klub Biegacza Gepard z Miedzianej Góry Sebastian Łukasiewicz zwyciężył w 8. Kieleckim Biegu Górskim. Trasę wiodącą m.in. przez  Pierścienicę (367 m n.p.m.) i Biesak (381 m n.p.m), najwyższe wzniesienia Pasma Posłowickiego, o długości 22 km i z sumą przewyższeń +600/-600 m pokonał w 1 godz. 40 min 19 s.

O drugie miejsce walczyli biegacze z Kielc Piotr Brzoza i Sławomir Pietrzykowski. Ostatecznie minimalnie lepszy był ten pierwszy, który minął metę wyznaczoną na bieżni stadionu lekkoatletycznego w czasie 1:41.07. Pietrzykowski stracił do niego tylko 3 s.

34. lokatę w klasyfikacji open zajęła kielczanka Alicja Sykut, która okazała się najlepszą wśród pań z rezultatem 2:11.51. Drugie miejsce zajęła Paulina Klasińska z Pińczowa (2:29.25), a trzecie Dorota Furmańska z Kielc (2:29.33).

Zorganizowany po raz ósmy przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach ten bieg górski w stylu anglosaskim ukończyło w sumie 146 biegaczy, 121 mężczyzn i 25 kobiet, mieszcząc się w limicie 3 godz. 30 min.