Bieg na złoty medal! Maja Peryt nie dała szans rywalkom na finiszu

Maja Peryt wygrała bieg na 1500 m z przeszkodami podczas mistrzostw Polski juniorów młodszych we Włocławku. Zawodniczka Juventy-Kobex Starachowice przez większość dystansu prowadziła stawkę, na ostatnim okrążeniu zaatakowała jednak Rozalia Malina z MKS-MOS Sosnowiec i uzyskała kilkumetrową przewagę. Utrzymywała ją do ostatniej przeszkody, ale starachowiczanka przyspieszyła i po znakomitym finiszu  zwyciężyła pewnie z czasem 4.59,75. Druga na mecie była Alicja Barszcz z Vectry Włocławek z rezultatem 5.00,32, która wyprzedziła trzecią Malinę o 0,31 s.

To drugi medal mistrzostw Polski Mai Peryt, pierwszy złoty. Przypomnijmy, że pierwszy – srebrny – podopieczna Dawida Kubca zdobyła w hali na 2000 m. Zawodniczce i trenerowi gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

Na 1500 m bez przeszkód startował Karol Strzeszkowski z Nadiru Jędrzejów. Pobiegł w pierwszej z dwóch serii, zajmując w niej 11. miejsce z czasem 4.24,64, który dał mu ostatecznie 18. lokatę w tej konkurencji.

W pierwszym dniu mistrzostw we Włocławku w eliminacjach startowali też młodzi lekkoatleci KKL Kielce. Pewnie awans do finałów wywalczyli Natalia Biskupska w skoku o tyczce, Zuzanna Pałyga w rzucie młotem i Adam Wąchała w biegu na 800 m. Pierwsza z nich bez problemu pokonała dającą kwalifikację wysokość 3,20 m, druga uzyskała ósmy wynik eliminacji 50,30 m, a ich klubowy kolega wygrał jedną z trzech serii eliminacyjnych w czasie 1.59,80.

Szczęśliwie do finału skoku w dal z 12. rezultatem 5,16 m zakwalifikowała się Alicja Borek. Na eliminacjach swój start w mistrzostwach zakończyly Małgorzata Michalska i Julia Zacharz. Pierwsza miała 18. wynik na 800 m (2.25,49), druga 23. na 100 m (12,93 s).