Sztafeta pokoleń i podwójne mistrzostwa na pożegnanie sezonu

Mocnym akcentem zakończy się tegoroczny sezon lekkoatletyczny na stadionie w Kielcach. W sobotę, 2 października, odbędzie się Świętokrzyska Sztafeta Pokoleń, w niedzielę, 3 października, mistrzostwa województwa młodzików, a w obydwa dni o mistrzowskie tytuły rywalizować będą wieloboiści.

Te pierwsze zawody rozegrane zostaną po raz trzeci, a udział w nich mogą wziąć wszyscy chętni – od przedszkolaków do najstarszych seniorów. W programie przewidziano biegi na 60, 100, 1000 m i 5000 m oraz bieg godzinny i sztafetę mieszaną 4×100 m, skoki wzwyż i w dal, pchnięcie kulą, rzuty dyskiem, młotem i piłeczką palantową. Początek rywalizacji o godz. 11. Na najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych czekają medale.

Także w sobotę o godz. 11 rozpoczną się mistrzostwa województwa w wielobojach. Zawody te rozegrane zostaną w Kielcach po ośmioletniej przerwie.  W niedzielę równocześnie z wieloboistami rywalizować będą o tytuły mistrzów województwa młodzicy.

Regulaminy sobotnio-niedzielnych zawodów zamieszczone są na stronie internetowej Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki. Nie tylko zakończą obecny sezon, ale również będą ostatnimi na stadionie MOSiR przy ul. Leszka Drogosza przed jego gruntownym remontem. W przyszłym sezonie lekkoatleci w Kielcach będą rywalizować na nowym obiekcie oddanym kilka miesięcy temu przy Politechnice Świętokrzyskiej. Jeśli remont się nie przedłuży, na Pakosz wrócą w 2023 roku.