Archiwum dnia 26 września 2010

Maratończycy KKL biegali w Berlinie

Dobrze wypadli biegacze amatorzy KKL Kielce w 37. Berlin Marathon. Na 166. miejscu minął metę 30-letni Piotr Rodzik z rekordem życiowym 2:41.13. 561. miejsce zajął 47-latek Zenon Stępień w czasie 2:53.10. Jego rówieśnik Robert Odo uzyskał 3:04.33 i został sklasyfikowany na 1529. miejscu. Maraton, w którym wystartowało około 40 tys. osób, wygrał Kenijczyk Patrick Makau. 42 km 195 m pokonał w 2 godz. 5 min. 8 sek.

Dobry występ najmłodszych świętokrzyskich lekkoatletów podczas Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego w Toruniu. W tych uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa Polski młodzików zawodach zdobyli trzy medale. Najlepiej wypadł Patryk Gradzik z KKL Kielce, który wywalczył złoty medal na 110 m ppł, bijąc dwukrotnie rekord województwa – w eliminacjach czasem 15,21, a w finale 15,17. Jego koleżanka klubowa Katarzyna Furmanek, która była zdecydowaną faworytką w rzucie młotem, musiała się zadowolić drugim miejscem. Niespodziewanie wyprzedziła ją Aleksandra Kokowska z AKS Chorzów, która rezultatem 50,25 poprawiła o prawie 3 m rekord życiowy. Kasia rzuciła 49,95, o 76 cm bliżej od „życiówki”. Drugiego dnia ustanowiła natomiast wynikiem 12,76 rekord województwa młodziczek w pchnięciu kulą...