Archiwum dnia 12 czerwca 2011

Kasia Furmanek bezkonkurencyjna w SAC

Katarzyna Furmanek zajęła pierwsze miejsce w pchnięciu kulą podczas ogólnopolskiego finału Samsung Athletic Cup młodzików w Krakowie. Zawodniczka KKL Kielce 3-kilogramową kulę pchnęła na odległość 13,45 m, wyprzedzając rywalki o ponad metr.
Z innych świętokrzyskich młodzików wyróżniła się 14-letnia Karolina Kozłowska z KKL, która została sklasyfikowana na ósmej pozycji w biegu na 100 m z rekordem życiowym 12,85.
W zawodach rywalizowali też starsi zawodnicy. W silnie obsadzonym konkursie pchnięcia kulą Kamil Zbroszczyk z KKL był trzeci z rezultatem 19,15 m. Wygrał mistrz olimpijski Tomasz Majewski z AZS-AWF Warszawa (21,00) przed Pawłem Łyżynem z Białorusi (19,52). Trzecią lokatę w rzucie dyskiem zajęła Renata Misiarczyk z KKL z wynikiem 42,28 m...

Aleksander Podsiadło zdobył złoty medal rozegranych w Słubicach mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w skoku wzwyż juniorów młodszych. Reprezentujący Gryf Rytwiany 16-latek z Kielc pokonał wysokość 1,93 m, poprawiając o 2 cm rekord życiowy. Na najwyższym podium stanął wraz z Piotrem Krzysztofem Ostrowskim z Uczniaka Szprotawa, który uzyskał taki sam rezultat.

Mateusz Siuda wygrał bieg na 400 m ppł podczas mistrzostw województwa podkarpackiego juniorów i juniorów młodszych w Rzeszowie, 16-letni zawodnik Żaczka Połaniec uzyskał czas 57,82. Jego rówieśnik Mateusz Gad był czwarty w najsilniejszej serii biegu na 200 m z rezultatem 23,07. 100 m Magdalena Głowniak przebiegła w 13,11.

Martyna Młynarczyk druga w „Czwartkach”

Martyna Młynarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kielcach zajęła drugie miejsce w biegu na 60 m podczas XVII Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie. Trenująca pod okiem Mirosławy Sarny w KKL sprinterka czasem 8,13 s ustanowiła nieoficjalny rekord województwa 13-latek na tym dystansie. Jako jedyna z 27-osobowej świętokrzyskiej reprezentacji w tych zawodach wywalczyła miejsce na podium.

Daniel Wosik z MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski zajął 15. lokatę w mistrzostwach Europy w biegu wysokogórskim. Trasę 31 km z włoskiej doliny Val Malenco do szwajcarskiej Val Poschiavo (przewyższenie +1850 m -1800 m) pokonał w 2 godz. 54 min. 49 s. Zwycięzca Robert Krupicka z Czech miał czas 2:39.59.
15. miejsce Wosika jest najlepsze, jakie uzyskał reprezentant Polski w historii tej rozegranej po raz 10. imprezie.