Archiwum dnia 21 lipca 2013

Karolina Kołeczek mistrzynią Polski!

Karolina Kołeczek zdobyła mistrzostwo Polski seniorek w biegu na 100 m przez płotki. Podczas rozgrywanych w Toruniu zawodów ustanowiła też rekord województwa w tej konkurencji.
Już w eliminacjach zawodniczka Trojki Sandomierz, która przed tygodniem została młodzieżową wicemistrzynią Europy, zademonstrowała życiową formę. Uzyskała zdecydowanie najlepszy rezultat 13,29. W finale pobiegła jeszcze szybciej – 13,21. To nowy rekord województwa, o 0,07 s lepszy od poprzedniego ustanowionego przez sandomierzankę w maju. Druga na mecie była jej najgroźniejsza rywalka Urszula Bhebhe z AZS-AWF Warszawa z rekordem życiowym 13,30.
Z pozostałych świętokrzyskich lekkoatletów startujących w Toruniu najlepiej wypadła Mariola Ślusarczyk (WiR Łopuszno), która zajęła piąte miej...