Archiwum dnia 13 lipca 2013

Karolina Kołeczek wicemistrzynią Europy!

Wspaniały sukces Karoliny Kołeczek! Zawodniczka Trójki Sandomierz zdobyła srebrny medal w biegu na 100 m przez płotki podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Tampere. W finale tej konkurencji 20-letnia zawodniczka Trójki Sandomierz uzyskała czas 13,30 s. Wyprzedziła ją tylko Norweżka Isabelle Pedersen, która uzyskała 13,12. Trzecie miejsce zajęła Nesiri Nooralotta z Finlandii (13,39), a czwarte Urszula Bhebhe (13,42), która pokonała Karolinę w czerwcowych młodzieżowych mistrzostwach Polski.
Srebrny medal płotkarki z Sandomierza to jeden z największych sukcesów świętokrzyskiej lekkiej atletyki w historii. Podopieczna trenera Andrzeja Mirka jest drugą po Mirosławie Sarnie lekkoatletką z naszego regionu, która stanęła na podium mistrzostw Europy w konkurencji ind...

Szóste miejsce Katarzyny Furmanek w konkursie rzutu młotem podczas mistrzostw świata juniorów młodszych w Doniecku. Zawodniczka KKL Kielce uzyskała rezultat 66,64 m.
Wśród 12 uczestniczek finałowej rywalizacji młociarek miała trzeci rekord życiowy – 68,70.
Dalej od niej rzucały tylko dwie Węgierki, które – jak się okazało – były poza zasięgiem rywalek. Zwyciężyła Réka Gyurátz, ustanawiając rezultatem 73,20 rekord mistrzostw. Drugie miejsce zajęła Helga Völgyi – 71,95. Zaciętą walkę o brązowy wygrała Valeria Semenkova z Ukrainy, która rzuciła 68,62, poprawiając o ponad 2 m rekord życiowy. „Życiówki” ustanowiły także czwarta w konkursie Norweżka Beatrice Nedberg Llano (68,31) i piąta Greczynka Dimitra Zótou (67,20).