Archiwum dnia 28 lipca 2013

Cztery złote medale świętokrzyskich lekkoatletów w OOM

Katarzyna Furmanek jedną z najlepszych zawodniczek XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi! Miotaczka KKL Kielce zwyciężyła w rzucie młotem, poprawiając dwukrotnie rekord Polski, a ponadto najdalej rzuciła dyskiem. Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z LKB Rudnik pewnie wygrali biegi na 1500 m.

Katarzyna Furmanek była zdecydowaną faworytką konkursu rzutu młotem i złoty medal zapewniła sobie praktycznie już w pierwszej kolejce wynikiem 65,03 m. W trzeciej rzuciła 68,74 – o 4 cm dalej od ustanowionego w maju rekordu Polski. W ostatniej szóstej próbie wyrzucony przez kielczankę 3-kilogramowy młot wylądował na 69,56 m. W rzucie dyskiem 17-letnia zawodniczka KKL nie biła rekordów, zwycięstwo zapewniła sobie w drugiej próbie rezultatem 40,89 m.
Kolejn...

Daniel Wosik zdobył brązowy medal w mistrzostwach Polski w biegu górskim w stylu alpejskim. Zawodnik MUKS THM Ostrowiec pokonał liczącą 10,8 km trasę z Międzygórza na Śnieżnik, z sumą podbiegów 980 m i zbiegów 180 m, w 58 min 28,9 s. Bardzo dobre czwarte miejsce zajął debiutujący w kategorii seniorów Sylwester Lepiarz, także z MUKS THM, który uzyskał czas 59.23,0. Szósty na mecie był Piotr Koń (RMD Montrail Team/GLKS Fałków) z czasem 1:00.55,2.
Mistrzem Polski został Dariusz Kruczkowski z klubu Regle Szklarska Poręba (57.05,8).
W biegu alpejskim kobiet na 9,5 km (+ 935, – 55 m) dziewiątą lokatę zajęła Karolina Gacoń z LKB Rudnik z czasem 1:10.58,7.
Juniorzy, juniorzy młodsi i młodzicy walczyli w Międzygórzu o medale w biegach anglosaskich...