Archiwum dnia 14 lipca 2014

Złoty medal OOM Mateusza Borkowskiego na 1500 m

Mateusz Borkowski z LKB Rudnik wygrał bieg na 1500 m podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu. Zwycięstwo zapewnił sobie czasem 3.56,52, powtarzając sukces sprzed roku. Na dziesiątym miejscu sklasyfikowany został Kamil Bielawski z Olimpu Strawczyn z rezultatem 4.09,39.
Drugi biegacz ze Strawczyna Krystian Surma wywalczył szóstą lokatę na 2000 m z przeszkodami, ustanawiając rekord życiowy 6.14,03. „Życiówka” 25,72 s na 200 m dała Karolinie Kozłowskiej z KKL Kielce awans do finału A w tej konkurencji. Jej koleżanka klubowa Martyna Młynarczyk uzyskała 17. czas eliminacji – 26,74 s.
W finale rzutu dyskiem wystąpi Aleksander Czaplarski z KKL, który w eliminacjach uzyskał 10. rezultat 46,15 m.

Karolina Kołeczek wygrała bieg na 100 m przez płotki podczas czwórmeczu młodzieżowych reprezentacji Polski, Czech, Wegier i Słowenii w Ostrawie. Zawodniczka Trójki Sandomierz uzyskała czas 13,25 s, wyprzedzając po zaciętym pojedynku zaledwie o 0,01 s Czeszkę Lucie Koudelovą. Startująca w tym biegu druga Polka Joanna Olszewska (UKS Młodzik Warszawa) była piąta z rezultatem 13,98 s.
Czwórmecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Polski. Drugie miejsce zajęli Czesi, trzecie Węgrzy, a czwarte Słoweńcy.

Karolina Kozłowska wypadła najlepiej ze świętokrzyskich lekkoatletów w pierwszym dniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu. Sprinterka KKL w eliminacjach biegu na 100 m uzyskała dziesiąty czas 12,60 s, który dał jej awans do finału B. Odniosła w nim zwycięstwo wynikiem 12,58 s i została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu w tej konkurencji. Słabiej wypadła jej koleżanka klubowa Martyna Młynarczyk, która w eliminacjach „stumetrówki” była dopiero 19. z rezultatem 12,91 s.
Ze startu we Wrocławiu nie może być zadowolona również Karolina Przytuła z STS Skarżysko. W eliminacjach biegu na 800 m uzyskała 17. czas 2.20,59, o ponad 5 s gorszy od rekordu życiowego.