Archiwum dnia 17 lipca 2014

Tym razem wiatr zbyt silny i Karolina Kołeczek bez minimum na ME

Na mityngu Folksam Grand Prix w Karlstad w Szwecji Karolina Kołeczek przebiegła 100 m przez płotki w 13,10 s. To wynik równy minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa Europy w Zurychu, ale uzyskany został przy nieregulaminowym wietrze.
Podczas tego biegu wiatromierz wskazał bowiem 2,2 metra na sekundę, o 0,2 więcej niż wynosi wymagana do zatwierdzenia rezultatów norma. Zawodniczka Trójki Sandomierz zajęła w nim drugie miejsce. Wyprzedziła ją zaledwie o 0,01 s Norweżka Isabelle Pedersen, złota medalistka ubiegłorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy w fińskim Tampere. Sandomierzanka zdobyła wtedy srebrny medal z czasem 13,30, przegrywając z norweską płotkarką różnicą 0,18 s.
Od wyznaczonego przez PZLA minimum na ME w Zurychu dzieliły Karolinę Kołeczek w tym sezon...