Archiwum dnia 2 lipca 2014

Wiktoria Gromada z Sandomierza i sztafeta ze Strawczyna na podium

Dwa srebrne medale zdobyli świętokrzyscy uczniowie w finałach krajowych zawodów lekkoatletycznych, jakie rozegrane zostały jeszcze przed rozpoczęciem wakacji.
W XX Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych” 21-22 czerwca w Łodzi najlepiej wypadła Wiktoria Gromada z SP 1 Sandomierz, zajmując drugie miejsce w biegu na 600 m 12-latek z czasem 1.47,94. Paulina Floras z SP Czajków (gm. Staszów) była piąta na 60 m 13-latek z czasem 8,46 s (w eliminacjach miała 8,41). W rzucie piłeczką palantową 12-latek piąte miejsce zajęła Wiktoria Piskulak z SP 33 Kielce, a szóste Marianna Wyrozumska z SP 1 Kielce. Obydwie rzuciły po 46,5 m. Paweł Malec i Jakub Sus z SP w Obrazowie skoczyli wzwyż po 1,25 m, plasując się na siódmym i dziewiątym miejscu wśród 11-latków...