Archiwum dnia 22 marca 2015

Biegacz z Połańca ósmy w Półmaratonie Marzanny

Damian Noga z Żaczka Połaniec zajął ósme miejsce w XII Półmaratonie Marzanny w Krakowie. Dystans 21 km 97,5 m pokonał w 1 godz. 9 min i 58 s, poprawiając o 46 s rekord życiowy. Był drugim z Polaków na mecie, na siódmym miejscu uplasował się z czasem 1:09.45 mieszkający obecnie w Krakowie Andrzej Lachowski, który karierę sportową zaczynał w Olimpie Końskie. Zwyciężył Kenijczyk Hillary Kimaiyo z wynikiem 1:04.18. W pierwszej szóstce było jeszcze dwóch biegaczy z Kenii i trzech z Ukrainy.
17. miejsce w klasyfikacji open zajął kielczanin Michał Jamioł z czasem 1:14.37, a 26. Damian Walczak ze Staszowa – 1:16.58. W towarzyszącym półmaratonowi biegu na 10 km szósty był kielczanin Aleksander Dragan – 33.07.

Damian Noga z wynikiem uzyskanym w Krakowie awansował ...

Żadnemu ze świętokrzyskich biegaczy nie udało się stanąć na podium mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które rozegrane zostały w Iławie. W walce o czołowe miejsca liczyli się tylko Mateusz Borkowski i Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik. Ubiegłoroczni złoci medaliści wśród juniorów młodszych rywalizowali już w kategorii juniorów. Mateusz zajął czwartą lokatę w biegu na 3 km z czasem 9 min 4 s, tracąc do trzeciego na mecie 5 s. Agnieszka była piąta na dystansie 4 km z wynikiem 14.50, gorszym o 19 s od brązowej medalistki...