Archiwum dnia 29 marca 2015

Biegacze bili „życiówki” w Półmaratonie Warszawskim

Dobrze wypadli świętokrzyscy biegacze w silnie obsadzonym 10. PZU Półmaratonie Warszawskim. Pierwszych sześć miejsc zajęli Kenijczycy, zwyciężył Limo Kiprop w czasie 1:00.52. Na 15. pozycji, jako dziewiąty z Polaków, minął metę Łukasz Woźniak z KKL Kielce z wynikiem 1:09.37. Tuż za nim finiszował Rafał Czarnecki z Bliżyna, który poprawił rekord życiowy czasem 1:09.38 i awansował na ósme miejsce w tabeli najlepszych świętokrzyskich półmaratończyków w historii.
31. pozycję w klasyfikacji open zajął Marcin Stokowiec z KKL (1:12.33), 36. jego klubowy kolega Jarosław Lubiński (1:12.57), a 37. Damian Walczak ze Staszowa (1:13.03). Dwaj ostatni ustanowili swoje „życiówki”. Najszybciej półmaraton w karierze przebiegł również 52-letni Zenon Stępień ...

Katarzyna Białogońska ustanowiła rekord województwa młodziczek podczas Mityngu skoku o tyczce im. Adama Jóźwika. Zawodniczka KKL Kielce skoczyła 3,11 m, o 1 cm wyżej od swojego rekordowego wyniku ze stycznia w Toruniu.
Zajęła w konkursie drugie miejsce. Zwyciężyła juniorka młodsza Agnieszka Maciak z warszawskiej Skry rezultatem 3,31 m. Dopiero trzecia z wynikiem 3,01 m była jej koleżanka klubowa Julia Oberda, która w tym roku skoczyła już 3,60 m i zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepszych młodziczek w Polsce.
Dwa kolejne miejsca w mityngu zajęły młodziczki KKL Anna Iwaniec i Patrycja Krawiecka. Pierwsza skoczyła 2,81 m, poprawiając o 11 cm rekord życiowy, a druga pokonała wysokość 2,76 m.
W konkursie chłopców 14-letniemu Janowi Działowskiemu z KKL do ...