Archiwum dnia 20 maja 2015

Dziewięć zwycięstw gimnazjalistów z Barwinka

Gimnazjum nr 16 okazało się najlepsze w mistrzostwach Kielc gimnazjalistów, które odbyły się 11-12 maja. Uczniowie szkoły z osiedla Barwinek, której patronem jest Janusz Kusociński, wygrali dziewięć z 26 rozegranych konkurencji, w tym aż osiem z 13 żeńskich.
Najlepsze wyniki zawodów uzyskali gimnazjaliści, którzy trenowali w przeszłości lub nadal są zawodnikami KKL. Patryk Rutka z Gimnazjum nr 10 przebiegł 100 m w 11,98 s, skoczył w dal 5,53 m, a ponadto przyczynił się do zwycięstwa sztafety 4×100 m swojej szkoły w czasie 49,92. Zaciętą rywalizację w rzucie młotem stoczyli Patryk Sito i Wiktor Wieczorek z Gimnazjum nr 1. Zwyciężył ten pierwszy rezultatem 36,38 m, wyprzedzając szkolnego kolegę zaledwie o 7 cm...

97 osób z Polski, Czech i Słowacji ukończyło X Cross Maraton „Przez Piekło do Nieba”, który 16 maja rozegrany został na leśnych trasach w okolicach Sielpi i Końskich. Zwycięzca Karol Grabda z Mirowa, reprezentujący grupę Biegiem Radom, pokonał dystans 42 km 195 m w 2 godz. 47 min. 59 s. Drugie miejsce zajął Paweł Zima z Iwonicza-Zdroju z czasem 2:49.20. Trzeci był najlepszy ze świętokrzyskich biegaczy Jacek Długosz ze Starachowic, który uzyskał 2:53.17. Poniżej 3 godzin pobiegł jeszcze czwarty na mecie 52-letni Zenon Stepień z KKL Kielce – 2:57.48.
Najlepszą z pań okazała się Iwona Świercz z Warszawy, która uzyskała czas 3:50.32.

Jarosław Lubiński zajął 22. miejsce w rozegranych 16 maja w Wieliczce mistrzostwach Polski seniorów w biegu na 10 000 m. Reprezentujący KKL Kielce zawodnik w pierwszym swoim starcie na tym dystansie na bieżni uzyskał czas 32.55,68. Pobiegł w pierwszej słabszej serii, w której był siódmy. Drugą silniejszą wygrał i zdobył złoty medal mistrzostw Polski Marek Skorupa z UKS Barnim Goleniów z rezultatem 29.36,08. Obydwie serie ukończyło w sumie 26 biegaczy.