Archiwum dnia 20 marca 2016

Łukasz Miądzel z brązowym medalem w sztafecie

ban2Trenujący w KKL Kielce Łukasz Miądzel pobiegł w sztafecie polskiej 4×400 m, która zajęła trzecie miejsce halowych mistrzostwach Europy niesłyszących w lekkiej atletyce, które rozegrane zostały w Toruniu. Polacy uzyskali czas 3.26,85. Do ostatnich metrów toczyli zaciętą walkę o srebrny medal z Turkami, którzy okazali się ostatecznie lepsi o 0.09 s. Zdecydowanie zwyciężyli Rosjanie z wynikiem 3.24,86.

Łukasz Miądzel startował też w biegu indywidualnym na 400 m. W eliminacjach przebiegł ten dystans w 52,42 s i z szóstym czasem awansował do finału. Niestety, decydującego o medalach biegu nie ukończył. Mistrzem Europy został Słoweniec Tadej Enci, który jako jedyny pobiegł poniżej 50 s – 49,98. Czwartą i piątą lokatę zajęli zawodnicy Spartana Lublin Grzego...