Archiwum dnia 6 czerwca 2016

Mateusz Borkowski biegał z seniorami w Belgii

images (1)Reprezentant Ludowego Klubu Biegacza z Rudnika Mateusz Borkowski już drugi raz w tym sezonie startował w zagranicznych zawodach – w Memorial Leon Buyle w belgijskim Oordegem. Rywalizował ze starszymi zawodnikami jako jedyny junior na 800 m. Pobiegł w pierwszej słabszej serii, zajmując piąte miejsce z czasem 1.49,81. Pierwszy na mecie David Verbrugghe z Francji uzyskał 1.47.84. Drugą serię wygrał Ronald Musulaga z Ugandy z rezultatem 1.46,35, dziesiąty był inny reprezentant Polski Kamil Gurdak ze Stali Nowa Dęba – 1.49,64.

Przypomnijmy, że przed miesiącem Mateusz pobiegł na 800 m w Belfaście, gdzie uzyskał rezultat 1.49,17. Jego rekord życiowy wynosi 1.47,73 i został ustanowiony przed rokiem w Oordegem.

PKO_PS_logoRafał Czarnecki zajął szóste miejsce w 4. PKO Półmaratonie Solidarności 4 czerwca w Lublinie. Biegacz z Bliżyna, reprezentujący STS Skarżysko-Kamienna, uzyskał czas 1:12.33. Wśród kobiet na siódmej pozycji została sklasyfikowana  jego żona Lidia z rezultatem 1:34.35.

Następnego dnia państwo Czarneccy startowali w Słonecznym Biegu w Radomiu na 5 km. Tym razem lepiej wypadła Lidia Czarnecka, która była pierwsza wśród pań z czasem 19 min 42 s. Mąż Rafał pokonał ten dystans w 16.12, plasując się na trzeciej pozycji w kategorii mężczyzn. Sześć sekund przed nim minął metę Dawid Kubiec ze Starachowic, a zwyciężył Oleksandr Łabziuk z Ukrainy (15.56). Trzecią lokatę w klasyfikacji kobiet na 5 km zajęła Katarzyna Domańska z STS Skarżysko (20.28)...