Archiwum dnia 19 czerwca 2016

Łukasz Woźniak czwarty w Półmaratonie Radomskiego Czerwca

Łukasz Woźniak

Łukasz Woźniak spisał się najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy w IV Półmaratonie Radomskiego Czerwca’76. Reprezentant KKL Kielce był czwarty na mecie z czasem 1:11.53. Szóste miejsce zajął Rafał Czarnecki z STS Skarżysko, który uzyskał 1:15.37. Na siódmej pozycji finiszował Jarosław Lubiński z KKL – 1:17.59. Zwyciężył w półmaratonie Tomasz Grycko z Władysławowa z wynikiem 1:08.14.
Wśród kobiet pierwszą lokatę w Radomiu zajęła Angelika Mach z AZS UMCS Lublin – 1:19.23. Na piątym miejscu została sklasyfikowana Lidia Czarnecka z STS (1:34.06), a na szóstym kolejna reprezentantka STS Katarzyna Domańska (1:36.47).
Najlepszy w tym roku rezultat na dystansie 21 km 97,5 m wśród pań w województwie świętokrzyskim uzyskała we Wrocławiu biegaczka z...Czytaj więcej

3,50 m i rekord młodziczek Katarzyny Białogońskiej

Katarzyna Białogońska

Bardzo dobrze wypadła Katarzyna Białogońska podczas mityngu z okazji Dnia Chemika z Kędzierzynie-Koźlu. Niespełna 15-letnia zawodniczka KKL Kielce skoczyła o tyczce 3,50 m, poprawiając o 10 cm należący do niej rekord województwa młodziczek. Jest drugą młodziczką w Polsce, która pokonała w tym sezonie taką wysokość. W maju 3,50 m skoczyła jako pierwsza Victoria Kalitta z Zawiszy Bydgoszcz.
W rywalizacji tyczkarek w Kędzierzynie Białogońska zajęła drugie miejsce. Zwyciężyła starsza od niej o sześć lat Paulina Hnida z AZS AWF Wrocław rezultatem 3,80 m. W konkursie startowały jeszcze trzy zawodniczki KKL. Piąte miejsce zajęła Anna Iwaniec, wyrównując swój rekord życiowy z hali 3,10 m. Kaja Kubiec, która przed tygodniem w Łodzi skoc...Czytaj więcej