Archiwum dnia 1 lipca 2016

Agnieszka Filipowska pobiegła po złoty medal dla Rudnika

logo-mpjwla-poziom_201604121352-200x200-tW pierwszym dniu 70. Mistrzostw Polski Juniorów w Suwałkach Agnieszka Filipowska z Ludowego Klubu Biegacza w Rudniku zdobyła złoty medal w biegu na 3000 m. Jako jedyna z zawodniczek pokonała ten dystans poniżej 10 minut, uzyskując czas 9.57,30. Drugie miejsce zajęła Anna Wiktorczyk z Pomorza Stargard z wynikiem 10.00,14.
Jak informowaliśmy, Filipowska wystąpiła przed rozpoczęciem tego sezonu o zwolnienie z LKB Rudnik, aby przejść do RKS Łódź. Oba kluby nie doszły jednak do porozumienia i startowała w zawodach jako niezrzeszona. Podobnie było z innym wychowankiem trenera Sylwestra Dudka z Rudnika Mateuszem Borkowskim, brązowym medalistą mistrzostw Europy juniorów z ubiegłego roku w biegu na 800 m...