Archiwum dnia 1 września 2016

Skoki i rzuty w sobotę na stadionie w Kielcach

KKL-logo1Mityng dla dzieci i młodzieży organizuje w sobotę 3 września Kielecki Klub Lekkoatletyczny. Zawody na stadionie MOSiR przy ul. Leszka Drogosza 1 rozpoczną się o godz. 11. W ich programie znajdują się konkursy rzutów młotem i pchnięcia kulą sprzętem właściwym dla wszystkich kategorii wiekowych, a także skoki w dal i o tyczce.

Na liście zgłoszeń w rzutach na razie widnieją tylko zawodnicy KKL z czołową specjalistką rzutu młotem w Polsce Katarzyną Furmanek na czele. Do konkursu skoku o tyczce, którego początek planowany jest na godz. 13, prócz młodych tyczkarek gospodarzy zawodów zgłosiły się także zawodniczki Skry Warszawa.

Mityng nie był wcześniej planowany. Jak poinformował prezes KKL Grzegorz Furmanek, nie odbędzie się natomiast umieszczony w kalendarz...

Czytaj więcej

Dobry bieg młodzika ze Skarżyska na mityngu w Sosnowcu

Młode lekkoatletki MUKS Wisły Junior Sandomierz i lekkoatleci mks-mosl_sosn_wwwaaaSTS Skarżysko-Kamienna startowali w mityngu „Witaj szkoło”, zorganizowanym w ostatnim dniu wakacji przez Międzyszkolny  Ośrodek Sportowy w Sosnowcu. Najlepiej spisał się Szymon Szymański z STS, który był drugi w biegu na 600 m, jako najlepszy z młodzików. Uzyskał czas 1.26,79, poprawiając rekord życiowy ustanowiony kilka dni wcześniej w Częstochowie.

14-letnia Karolina Paluch z Sandomierza przebiegła 80 m przez płotki w 12,47 s, a 200 m bez płotków w 27,73 s. Jej rówieśniczka i koleżanka klubowa Wiktoria Gromada na 80 m pł miała 13,00 s, a ponadto skoczyła w dal 4,74 m. Kolejna sandomierzanka, 15-letnia Karolina Gromada, pchnęła 3-kilogramową kulą 10,10 m.

 

Czytaj więcej