Archiwum dnia 6 września 2016

205 km w 24 godziny ultramaratończyka Olimpu Strawczyn

8e99688b9a-Logo24hWojciech Bryja
 z Olimpu Strawczyn został wicemistrzem Polski mężczyzn w biegu 24-godzinnym. Podczas rozegranych 3-4 września w Krakowie zawodów 43-letni biegacz pokonał w ciągu doby 205 km 717 m. To rezultat o 5 km 434 m lepszy od należącego do niego rekordu województwa świętokrzyskiego z ubiegłego roku.

Najdłuższy dystans w Krakowie – 225 km 727 m – przebiegła Patrycja Bereznowska z AZS AWF Katowice. Drugi w kategorii open i pierwszy wśród mężczyzn był Sławomir Rzechuła ze Sprintu Bielsko-Biała z rezultatem 221 km 636 m.  Bryja miał ogólnie szósty wynik, a wśród mężczyzn czwarty. Prócz Rzechuły więcej od niego przebiegli Erwestas Uedeikis z Litwy i Grzegorz Włodarczyk z Ciechanowa, nie posiadający licencji PZLA...

lekkoatletykadlakazdegoPodczas Krajowego Finału Nestle Cup w Toruniu Kacper Godzwon ze Szkoły Podstawowej w Połańcu zajął trzecie miejsce  w 3-boju 12-latków.  Podopieczny nauczycielki wf. Gabrieli Zielińskiej zdobył w sumie 325 punkty, na co złożyły się wyniki 8,21 s w biegu na 60 m, 44,22 s na 300 m i 46 m w rzucie piłeczką palantową.

Kacper Godzwon był jedynym reprezentantem województwa świętokrzyskiego, który wywalczył miejsce na podium w tych zawodach rozgrywanych w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Ósme miejsca zajęli uczniowie Gimnazjum z Połańcu Olga Wójtowicz i Kacper Bąk, którymi opiekuje się nauczyciel wf. i trener miejscowego Żaczka Sławomir Szydłowski.

Olga  była ósma w 4-boju płotkarskim 14-latek z wynikami  15,44 s z na 100 m, 14,14 s na 80 m przez p...