Archiwum dnia 29 września 2016

Staszów ma stadion z 400-metrową tartanową bieżnią

Zmodernizowany stadion w Staszowie (fot. UMiG Staszów)

Stadion w Staszowie (fot. UMiG Staszów)

Na Stadionie Miejskim w Staszowie można już rozgrywać nawet ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne. Po remoncie jest 400-metrowa czterotorowa bieżnia, 130-metrowa prosta, skocznie w dal i wzwyż oraz rzutnia do oszczepu o nawierzchni tartanowej, został też wyposażony w niezbędny sprzęt. Przy okazji otwarcia zmodernizowanego obiektu 24 września rozegrano mityng dzieci i młodzików z udziałem zawodników z miasta i gminy Staszów, a także z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego i Połańca.

Wśród dziewcząt na uwagę zasługują wyniki młodziczek w biegu na 600 m. Zwyciężyła Kamila Legiecka z Gimnazjum nr 2 w Staszowie z czasem 1.46,44, a druga na mecie Natalia Chmiel z KKL Kielce miała 1.47,50...

Skok w dal kobiet przyniósł największe sukcesy Królowej Sportu na Kielecczyźnie w 1953 roku. Najpierw na początku września Krystyna Aleksanderek ze Stali Radom zajęła czwarte miejsce w rozegranych w Warszawie mistrzostwach Polski seniorów z wynikiem 5,14 m. Tydzień później Apolonia Krzemińska ze Stali Skarżysko na mistrzostwach Polski juniorów w Lublinie skoczyła 4,80 m, zdobywając brązowy medal.

Lekkoatleci na 1-majowym pochodzie w Radomiu, z flagą Jerzy Przyborowski, z prawej Krystyna Aleksanderek, najlepsza lekkoatletka Kielecczyzny w 1953 roku

Dzięki lokacie Aleksanderek województwo kieleckie zostało sklasyfikowane na 14. miejscu w punktacji wojewódzkiej seniorowskich mistrzostw. Wśród juniorów zajęło 12. pozycję, wyprzedzając pięć województw...