Archiwum dnia 9 września 2017

Cztery zwycięstwa i trzy rekordy świętokrzyskich młodzików w Łodzi

Jakub Sobura- Durma (domtel-sport.pl)

Cztery zwycięstwa odnieśli świętokrzyscy lekkoatleci w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w Łodzi. Autorem dwóch z nich był Jakub Sobura-Durma z KKL Kielce, który nie miał sobie równych w biegach na 110 i 200 m przez płotki. W obydwu konkurencjach ustanowił też wartościowe rekordy województwa młodzików. Na 110 m czasem 15,15 s, o 0,02 s lepszym od rekordowego wyniku klubowego kolegi Patryka Gradzika z 2010 roku. Na 200 m wynikiem 25,88 s poprawił natomiast swoje osiągnięcie sprzed tygodnia o 0,39 s. Tyle samo brakuje mu jeszcze do rekordu Polski młodzików.
Swój rekord województwa młodziczek pobiła Gabriela Modras z Wisły Junior Sandomierz, która wygrała bieg na 200 m przez płotki dziewcząt z czasem 29,82 s (przed ty...Czytaj więcej

Karolina Kołeczek druga, Polska trzecia w wielomeczu we Francji

Karolina Kołeczek

Startem w reprezentacji Polski w wielomeczu DecaNation we francuskim Angers zakończyła sezon Karolina Kołeczek. Najlepsza świętokrzyska lekkoatletka zajęła drugie miejsce w biegu na 100 m przez płotki z czasem 13,13 s. Zwyciężyła Amerykanka Kristi Castlin, która miała 12,95 s. Tuż za zawodniczką Wisły Junior Sandomierz finiszowała Hanna Płoticyna z Ukrainy z wynikiem 13,14 s.

Za drugą lokatę Karolina Kołeczek zdobyła 6 punktów dla polskiej drużyny. 4 punkty za czwarte miejsce na 800 m z czasem 1.49,84 dołożył Mateusz Borkowski, wychowanek Ludowego Klubu Biegacza w Rudniku, który od tego roku jest zawodnikiem RKS Łódź...