Archiwum dnia 4 września 2017

Młodziczka z Sandomierza też z rekordem przez płotki

Gabriela Modras (domtel-sport.pl)

Bardzo dobrze spisała się Gabriela Modras podczas zawodów ligi młodzików województwa podkarpackiego w Stalowej Woli. Zawodniczka MUKS Wisły Junior Sandomierz ustanowiła rekord województwa świętokrzyskiego młodziczek w biegu na 200 m przez płotki czasem 30,07 s. Poprzedni rekord należał od ubiegłego roku do jej klubowej koleżanki Karoliny Paluch i wynosił 30,62 s.

Gabriela Modras zdecydowanie wygrała tę konkurencję. Drugi wynik – 31, 24 s – miała Olga Wójtowicz z Żaczka Połaniec, a trzeci Wiktoria Gromada z Wisły Junior – 31,27 s. Świętokrzyskie młodziczki dominowały też w biegu na 80 m przez płotki. Najlepszy rezultat uzyskała Modras – 12,61 s. Wójtowicz uzyskała 12,74 s, a Gromada 12,92 s...

pzlaKarolina Kołeczek wygrała pewnie bieg na 100 m przez płotki podczas PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski – Finału Tamex Ekstraklasy w Jeleniej Górze. Zawodniczka MUKS Wisły Junior Sandomierz startowała tam na zasadzie wypożyczenia w barwach AZS UMCS Lublin. Uzyskała czas 13,27 s, wyprzedzając o 0,34 s drugą na mecie Klaudię Siciarz z AZS-AWF Kraków, z którą przegrała w finale halowych mistrzostw Polski na 60 m przez płotki.

Sandomierzanka za zwycięstwo zdobyła dla lubelskiego klubu 9 pkt. 2 pkt „dorzuciła” Anna Dąbrowska, wychowanka KKL Kielce, która obecnie studiuje i trenuje w Lublinie, za ósme miejsce w rzucie dyskiem z rezultatem 41,43 m.

AZS UMCS z dorobkiem 146,5 pkt. został drużynowym wicemistrzem Polski...

mks-mosl_sosn_wwwaaaJakub Sobura-Durma ustanowił rekord województwa świętokrzyskiego młodzików w biegu na 200 m przez płotki. Podczas mityngu „Witaj Szkoło” w Sosnowcu. 15-letni zawodnik KKL Kielce wygrał tę konkurencję w czasie 26,27 s, poprawiając o 0,62 s poprzedni rekordowy wynik Jarosława Sarnota z Żaka Kielce z 1987 roku.

Bardzo dobrze w Sosnowcu wypadł także junior młodszy KKL Adam Masaczyński, który zdecydowanie zwyciężył w biegu na 600 m z rekordem życiowym 1.21,06. Na tym samym dystansie swój najlepszy wynik poprawiła także jego koleżanka klubowa 16-letnia Wiktoria Bielecka. Wartościową „życiówkę” na 1000 m ustanowił młodzik KKL Łukasz Łakomiec – 2.40,31. Swój rekord na tym dystansie poprawiła także juniorka młodsza Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn – 3...

BMWPP2014-logoMonika Mosiołek ze Skarżyska-Kamiennej zajęła szóste miejsce wśród kobiet w BMW Półmaratonie Praskim. Promująca akcję „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” biegaczka uzyskała bardzo dobry czas 1:25.50. To jej rekord życiowy i trzeci wynik w historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki w tej konkurencji. Szybciej pobiegły tylko Anna Kądziela z Ostrowii (1;23.43 w 2006 roku) i reprezentująca LKB Rudnik Katarzyna Kuźmińska (1:25.35 w 2016 roku).

Rozegrany po raz czwarty na warszawskiej Pradze półmaraton wygrał Marcin Chabowski z Wejherowa z wynikiem 1:03.32. Wśród kobiet najlepsza była Dominika Stelmach z Warszawy – 1:15.17. Na 49. pozycji została sklasyfikowana kielczanka Anna Latkowska z grupy Zagnańsk Biega (1:39.52).

Prócz półmaratonu rozegrano także bieg 4F Piąt...