Archiwum dnia 22 kwietnia 2018

Zwycięstwo „krasnoludka” z KKL na festiwalu tyczkarskim w Gdyni

Siedmioletni Filip Iwaniec wypadł najlepiej z tyczkarzy KKL Kielce podczas XXIII Festiwalu Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana, rozegranego w hali Gdyńskiego Centrum Sportu. Pokonał wysokość 1,75 m i zwyciężył w kategorii krasnoludków z rocznika 2011. W grupie chłopców młodszych (10-11 lat) na drugim miejscu z wynikiem 2,00 m uplasował się Karol Białogoński, a trzeci był Jakub Demko, który skoczył 1,90 m. W konkursie juniorek trzecią lokatę zajęła Alicja Sobczyk z rezultatem 2,50 m.
Wyżej skoczyły młodziczki – Aleksandra Strząbała 2,80 m i Kinga Ciesielska 2,70 m – ale wystarczyło to do zajęcia czwartego i piątego miejsca. Kolejna młodziczka KKL Aleksandra Kabała, która pokonała 2,40 m, uplasowała się na ósmej pozycji...

Ponad 300 osób startowało w XV Biegu o Grand Prix MOSiR w kieleckim parku miejskim. Na najdłuższych dystansach – 2,5 km kobiet i 5 km mężczyzn – najlepsi okazali się Klaudia Kotańska ze Skarżyska i Piotr Jaśtal z Domaszowic. Juniorzy i młodzicy biegali na 1250 m, zwycięstwa odnieśli: Marta Szular z SP 25 Kielce i Wiktoria Bielecka z KKL Kielce oraz Kamil Ostrowski z Gimnazjum 15 i Michał Karasiński (SMS Ostrowiec). Biegi najmłodszych na 300 m wygrali Kinga Pióro z SP 25 i Karol Stelmaszczyk z SP Chęciny, na 500 m pierwsza była Maja Wojciechowska z SP 25, a na 1000 m zwyciężył Dominik Basa z AZS UJK.
Bardziej doświadczeni świętokrzyscy biegacze startowali w silnie i licznie obsadzonych maratonach w Warszawie i Krakowie. W 6. Orlen Warsaw Marathon najlepiej wypadł P...