Archiwum dnia 28 kwietnia 2018

Sabina Jarząbek pierwszy raz pobiegła i ustanowiła rekord na 10 000 m

Troje świętokrzyskich biegaczy startowało w mistrzostwach Polski w biegu na 10 000 m rozegranych w Łomży. Najlepiej z nich wypadła Sabina Jarząbek, która zajęła 12. lokatę wśród kobiet i czasem 37.31,09 ustanowiła rekord województwa. Poprzedni od 1994 roku należał do biegaczki Budowlanych Kielce Justyny Wnuk i wynosił 37.38,2.
Warto podkreślić, że reprezentująca Kielecki Klub Lekkoatletyczny i startująca głównie w biegach ulicznych Jarząbek po raz pierwszy pobiegła 10 km na bieżni.
Zadebiutowali na tym dystansie na bieżni także Tomasz Biskupski i Piotr Jaśtal, którzy w Łomży wystąpili w barwach Ludowego Klubu Biegacza w Rudniku. Pierwszy z nich uzyskał czas 32.25,66 i został sklasyfikowany na 26. miejscu. Drugi z wynikiem 33.21,00 zajął 33. lokatę.