Archiwum dnia 21 maja 2018

Rekord sezonu Katarzyny Furmanek, „życiówka” Sabiny Jarząbek

Katarzyna Furmanek

68,39 m rzuciła młotem Katarzyna Furmanek podczas mistrzostw Polski AZS w Łodzi. To najlepszy w tym sezonie wynik zawodniczki KKL Kielce i studentki warszawskiej Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie, która zajęła w konkursie trzecie miejsce. Wyprzedziły ją olimpijki Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin i Joanna Fiodorow z AZS Poznań. Pierwsza uzyskała 72,87 m, druga rzuciła 72,65 m.
Bieg na 3000 m wygrała startująca w nim poza konkursem Sabina Jarząbek z KKL. Czasem 9.44,59 zdecydowanie poprawiła rekord życiowy i awansowała na czwartą pozycję w tej konkurencji w historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki. Szybciej od niej pokonały ten dystans tylko Wioletta Frankiewicz z STS Skarżysko, Celina Magala z Budowlanych Kielce i Mariola Ślusarczyk z WiR-u Łopus...Czytaj więcej