Archiwum dnia 27 maja 2018

Dawid Kubiec przed Łukaszem Woźniakiem w Półmaratonie Kieleckim

Pewnym zwycięstwem Dawida Kubca zakończył się 4. sieBiega Półmaraton Kielecki. Biegacz ze Starachowic uzyskał czas 1:11.30, wyprzedzając o 1 min 7 s triumfatora trzech poprzednich edycji imprezy Łukasza Woźniaka ze Strawczyna. Trzeci na mecie był Tomasz Gawroński z Nadiru Jędrzejów z wynikiem 1:16.29. Kolejne trzy miejsca zajęli: 4. Michał Bąk 1:17.06, 5. Marcin Domagała z Jędrzejowa 1:18.19, 6. Jarosław Lubiński z Oksy 1:19.32.
Jako 24. minęła metę na Kolporter Arenie najlepsza z kobiet Kornelia Kostka z Kielc. Znana przed laty z występów w KKL biegaczka pokonała półmaraton w 1:30.17. Druga była Wioletta Jończyk z Daleszyc (1:36.44), a trzecia Maria Rodkiewicz-Kaługa z Kielc (1:38.42).
W zorganizowanym przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBiega p...

Karolina Młodawska zdobyła srebrny i brązowy medal w akademickich mistrzostwach Polski w Lublinie. Zawodniczka KKL Kielce i studentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego znajduje się w rewelacyjnej formie. W biegu na 200 m przy przeciwnym wietrze -1,1 m/s uzyskała drugi czas 24,39 s, lepszy aż o 0,8 s od swojego rekordu życiowego. W historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki szybciej ten dystans przebiegły tylko Mirosława Sarna, Elżbieta Kapusta i Karolina Kołeczek.
W skoku w dal Młodawska jako trzecia lekkoatletka z naszego regionu – po Mirosławie Sarnie i Alicji Kołdzie – pokonała granicę 6 m. Skoczyła 6,07 m, aż o 51 cm dalej od swojej „życiówki”, zajmując trzecie miejsce w konkursie...Czytaj więcej

Rekord i przepustka Adama Masaczyńskiego na mistrzostwa Europy

Adam Masaczyński

Bardzo dobrze spisał się Adam Masaczyński w Mityngu Gwiazd w Radomiu. 17-letni zawodnik KKL Kielce zajął drugie miejsce w biegu na 800 m w świetnym czasie 1.51,08. To wynik lepszy aż o 1,69 s od dotychczasowego rekordu województwa juniorów młodszych, który od 2014 roku należał do Mateusza Borkowskiego z LKB Rudnik. Podopieczny trenera Krzysztofa Jóźwika wypełnił także wynoszący 1.52,50 wskaźnik PZLA na mistrzostwa Europy w tej kategorii wieku, które w lipcu rozegrane zostaną w węgierskim mieście Győr.
Bieg na 800 m wygrał Patryk Kozłowski z RLTL ZTE Radom z rezultatem 1.49,86. Szósty na mecie był Szymon Dobaj, wychowanek KKL reprezentujący obecnie Wawel Kraków, który uzyskał 1.52,38...Czytaj więcej