Archiwum dnia 2 maja 2018

Katarzyna Furmanek wygrała konkurs rzutu młotem w Bojanowie

Podczas ogólnopolskiego mityngu rzutów i skoków Rawag Cup w Bojanowie (woj. wielkopolskie) Katarzyna Furmanek z KKL Kielce wygrała rzut młotem rezultatem 65,85 m. Drugie miejsce w konkursie zajęła jej koleżanka z młodzieżowej reprezentacji Polski Marika Kaczmarek z Kadeta Rawicz, która uzyskała wynik 62,18 m.

Kielczanka startowała jeszcze w rzucie dyskiem, ale w tej konkurencji nie wypadła najlepiej. Rzuciła poniżej swoich możliwości – 39,33 m, zajmując czwartą lokatę.

Kolejny start najlepsza obecnie świętokrzyska lekkoatletka planuje w następną sobotę 12 maja w Kielcach podczas IX Memoriału Zdzisława Furmanka. W zawodach tych, które rozpoczną się na stadionie przy ul. Leszka Drogosza o godz...

Czytaj więcej

Mirosława Sarna została pozbawiona olimpijskiej szansy . Rok 1972

Po ponad dwóch latach przerwy spowodowanej kontuzjami Mirosława Sarna powróciła w 1972 roku na skocznię w dal. O tym, że zamierza znów walczyć o najwyższe laury i jest w dobrej formie, pokazała już w pierwszym starcie 11 czerwca w Kielcach. Na nie najlepszej skoczni na stadionie Błękitnych uzyskała światowej klasy wynik 6,44 m. 27 czerwca podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego, rozgrywanego na tartanowej skoczni stadionu warszawskiej Skry, skoczyła 6,48 m, o 1 cm dalej od Ireny Szewińskiej.

W 1972 roku Mirosława Sarna skoczyła w dal 6,48 m

Tym samym zawodniczka Budowlanych Kielce zgłosiła aspiracje do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. Postanowiono jej jednak wyjątkowo wygórowane wymagania – miała skoczyć 6,50 m. Tego już nie zdołała wypełnić...

Czytaj więcej