Archiwum dnia 4 czerwca 2018

Dobrze wypadli na mityngu w Krakowie, mogą zostać mistrzami

Adam Kołodziej

W wysokiej formie utrzymuje się Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz. Podopieczny trenera Andrzej Mirka, który dwa tygodnie temu wypełnił minimum na mistrzostwa Europy juniorów młodszych w biegu na 2000 m z przeszkodami, tym razem bardzo dobrze pobiegł na 1500 m. Podczas Małopolskiego Mityngu „I Ty możesz zostać mistrzem” w Krakowie pokonał ten dystans w 3.58,97, bijąc rekord życiowy aż o blisko 15 sekund.
Wyraźnie swoją „życiówka” w pchnięciu 3-kilogramową kulą poprawiła 16-letnia Wiktoria Gromada, także z sandomierskiej Wisły Junior. Brązowa medalistka mistrzostw Polski młodzików z ubiegłego roku w 5-boju po raz pierwszy przekroczyła granicę 12 metrów, zwyciężając z rezultatem 12,50 m.
Wyróżniła się również 14-letnia Julia Krak...Czytaj więcej

Biegacze KKL Kielce z rekordami życiowymi w Łodzi

Wiktor Woś

Kilka dobrych wyników uzyskali zawodnicy KKL Kielce podczas 26. Memoriału Ludwika Szumlewskiego w Łodzi. Bieg na 400 m wygrał młodzieżowiec Wiktor Woś z czasem 45,55 s, a trzeci był junior młodszy Adam Masaczyński z rezultatem 49,99 s. Obydwaj po raz pierwszy w karierze pokonali jedno okrążenie stadionu poniżej 50 s. Warto dodać, że to nie jest ich koronna konkurencja. Woś specjalizuje się w biegu na 400 m przez płotki, a Masaczyński przed tygodniem uzyskał minimum na mistrzostwa Europy w swojej kategorii wiekowej na 800 m.
Na 400 m przez płotki podczas łódzkich zawodów rekord życiowy poprawił junior Szymon Jasieńczuk wynikiem 56,82 s. Swój najlepszy rezultat na 1500 m – 4.10,33 – ustanowił 16-letni Łukasz Łakomiec.