Archiwum dnia 24 czerwca 2018

O prawie pięć minut Sabina Jarząbek poprawiła rekord w półmaratonie

1 godz. 18 min i 45 s – taki czas uzyskała Sabina Jarząbek w 6. Półmaratonie Radomskiego Czerwca. To wynik o 4 min 58 s lepszy od rekordu województwa świętokrzyskiego, który od 12 lat należał do Anny Kądzieli z Ostrowii. W Radomiu dał biegaczce KKL Kielce 16. miejsce w kategorii open i drugie miejsce wśród kobiet.

Trzeci na mecie był Dawid Kubiec ze Starachowic, reprezentujący Decathlon Kielce, który uzyskał czas 1:11.29. Na czwartym miejscu finiszował Rafał Czarnecki z STS Skarżysko z wynikiem 1:12,08. W pierwszej dziesiątce było jeszcze dwóch biegaczy STS – siódmy Filip Szymkiewicz (1:15.56) i dziewiąty Damian Kutera (1:16.34).

Wśród kobiet na szóstej pozycji uplasowała się Lidia Czarnecka z STS z czasem 1:29.17. Ósma była kielczanka Maria Rodkiewicz-Kału...

Łukasz Woźniak zajął piąte miejsce w IV Nocnym Piotrkowskim Półmaratonie Wielu Kultur z czasem 1:10.00. Zwyciężył z wynikiem 1:04.57 Kenijczyk Kiplagat Hoea Tuei. Biegacza ze Strawczyna wyprzedzili jeszcze zawodnicy z Ukrainy, Maroka i Kenii.

To był już trzeci bieg Woźniaka na dystansie 21 km 97,5 m w ostatnich tygodniach. 2 czerwca z wynikiem 1:11.09 był czwarty w 6. PKO Półmaratonie Solidarności w Lublinie, gdzie uległ tylko trzem Kenijczykom. 27 maja zajął drugie miejsce w 4. sieBiega Półmaratonie Kieleckim z czasem 1:12.37 (za Dawidem Kubcem ze Starachowic).

W Piotrkowie Trybunalskim startowali jeszcze inni świętokrzyscy biegacze. Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn) uplasował się na dziewiątym miejscu (1:14.44). Jako 17...