Archiwum dnia 24 czerwca 2019

Rafał Czarnecki kolekcjonuje zwycięstwa w maratonie

Rafał Czarnecki

Zwycięstwem Rafała Czarneckiego zakończył się 5. Sanprobi Maraton Szczeciński. Biegacz z Bliżyna pokonał jego trasę w czasie 2:32.27, blisko 10 minut szybciej niż przed rokiem, kiedy również był najlepszy. Drugiego na mecie Zbigniewa Kalinowskiego z JKLA Jawor Jaworzno wyprzedził o 3 min 50 s.

Na czwartej pozycji finiszował Piotr Chmiel z Suchedniowa, reprezentujący grupę Czarnecki Run Team, z rezultatem 2:50.31. 11. lokatę w kategorii open zajęła żona zwycięzcy Lidia Czarnecka, która uzyskała czas 2:59.21. Wśród kobiet uplasowała się na drugim miejscu, wyprzedziła ją pochodząca z Ukrainy Iryna Masnyk (2:55.56).

To już czwarty wygrany w tym roku maraton Rafała Czarneckiego...

Sporo wartościowych wyników uzyskano  podczas rozgrywanego w upale mityngu w Kielcach. Ciekawy był bieg na 1500 m z przeszkodami, w którym wszystkie uczestniczki ustanowiły rekordy życiowe. Wygrała juniorka Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn w czasie 5.02,81, wyprzedzając juniorki młodsze z tego klubu Kingę Siedlarz (5.17,55) i Wiktorię Banaś (5.26,53) oraz Weronikę Wojnar z Juventy-Kobex Starachowice (5.28,96). Wszystkie ustanowiły rekordy życiowe.