Archiwum dnia 16 czerwca 2019

Katarzyna Furmanek siódma w Memoriale Janusza Kusocińskiego

Katarzyna Furmanek

Katarzyna Furmanek z KKL Kielce zajęła siódme miejsce w silnie obsadzonym konkursie rzutu młotem podczas 65. Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Najlepsza świętokrzyska lekkoatletka rywalizowała  ze znacznie bardziej doświadczonymi i utytułowanymi rywalkami, z których aż siedem legitymuje się rekordami życiowymi powyżej 74 m. 23-letnia kielczanka trzeci sezon atakuje granicę 70 m, ale do jej pokonania brak jeszcze 40 cm. Na Stadionie Śląskim też się nie udało, w najlepszej trzeciej próbie uzyskała 68,15 m.

Podobnie jak przed rokiem w memoriałowym konkursie młociarek zwyciężyła Amerykanka Gwen Berry z rezultatem 75,79 m. Druga z wynikiem 75,12 m była rekordzistka świata i mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk, która od tego sezonu...

Karolina Fiutek spisała się najlepiej z zawodniczek Nadiru Jędrzejów startujących w ogólnopolskim mityngu w Rudzie Śląskiej. 18-letnia zawodniczka, której koronną konkurencją jest bieg na 1500 m, pobiegła tym  razem na  800 m. Zajęła w nim trzecie miejsce z czasem 2.17,99, poprawiając o 1,3 s rekord życiowy ustanowiony dwa tygodnie temu w mistrzostwach LZS w Zamościu. Jej młodsza o rok koleżanka klubowa Weronika Walęciak po raz pierwszy pobiegła na dystansie 3000 m, zajmując szóstą lokatę z rezultatem 11.42,48.

W ogólnopolskim mityngu Polanika w Piotrowie Trybunalskim startowało dwoje lekkoatletów KKL Kielce. 15-letni Nikodem Pochopień skoczył 1,72 m wzwyż i 3,40 m o tyczce, wyrównując w tych konkurencjach rekordy życiowe...