Archiwum dnia 2 czerwca 2019

Rekordowy bieg Anny Skowronek w mistrzostwach Krakowa

Anna Skowronek

Anna Skowronek wygrała biegi na 80 i 200 m przez płotki podczas otwartych mistrzostw Krakowa młodzików.  Na tym drugim dystansie zawodniczka KKL Kielce poprawiła własny rekord województwa młodziczek  czasem 29,02 s, lepszym od poprzedniego z ubiegłego roku o 0,68 s. Na 80 m uzyskała czas 12,00, gorszy od rekordowego wyniku o 0,13 s. Czwarte miejsca w tych obu biegach zajęła Ola Grzyb z Wisły Junior Sandomierz z rezultatami 12,99 s i 31,97 s.

W Krakowie rozegrany został także czwórmecz juniorów młodszych Małopolska – Podkarpacie – Śląsk – Świętokrzyskie. Można powiedzieć, że nasze województwo oddało go walkowerem, ponieważ nie wystawiło zawodników w większości konkurencji...

Dwa złote i jeden srebrny medal zdobyli świętokrzyscy lekkoatleci w mistrzostwach Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu. Bieg na 2000 m z przeszkodami juniorek wygrała Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn z czasem 7.13,44. Na 3000 m z przeszkodami juniorów nie miał równych Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz, zwyciężając zdecydowanie wynikiem 9.24,10. Na 1500 m z przeszkodami juniorek młodszych druga była Kinga Siedlarz z Olimpu z rezultatem 5.28,46, a czwarte miejsce zajęła Weronika Wojnar z Juventy-Kobex Starachowice – 5.34,24.

W biegu na 1500 m bez przeszkód dobrze wypadły juniorki Nadiru Jędrzejów. Karolina Fiutek uplasowała się na piątej pozycji z czasem 4.43,62, a Dominika Ostrowska na szóstym z rekordem życiowym 4.44,84...