Archiwum dnia 25 sierpnia 2019

Karolina Młodawska też skoczyła na podium mistrzostw Polski

Karolina Młodawska zdobyła brązowy medal w skoku w dal w ostatnim dniu rozgrywanych w Radomiu 95. PZLA Mistrzostw Polski. Podopieczna trenera Zdzisława Lipińskiego po trzech kolejkach konkursu zajmowała szóstą pozycję z wynikiem 5,86 m. W czwartej próbie wyrównała rekord życiowy 6,14 m i to zapewniło jej trzecie miejsce.  Dalej od zawodniczki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego skoczyły tylko Joanna Kuryło z AZS AWF Wrocław (6,29 m) i Magdalena Żebrowska z Podlasia Białystok (6,23 m).

Karolina Młodawska

Dzięki dobremu występowi Młodawskiej, a wcześniej trzeciej lokacie Katarzyny Furmanek, piątej Mariki Kaczmarek i szóstej Wiktorii Wijas w rzucie młotem oraz 11. na 800 m Adama Masaczyńskiego, KKL Kielce uplasował się na 19...

Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva nie miał sobie równych w XIX Nocnym Półmaratonie Wtórpol w Skarżysku-Kamiennej. Biegacz z Afryki zwyciężył zdecydowanie z czasem 1:04.19, wyprzedzając drugiego na mecie Bogdana Semenowicza z Ukrainy o 2 min 36 s. W pierwszej ósemce było jeszcze dwóch biegaczy z Kenii i czterech z Ukrainy.

Na dziewiątej pozycji finiszował Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn), reprezentujący Czarnecki Run Team, który uzyskał czas 1:11.40. 11. wśród mężczyzn był Rafał Czarnecki z Bliżyna z rezultatem 1:19.07. Wyprzedziły go trzy kobiety, z których najlepsza okazała się Węgierka Zita Kácser (1:14.59). Na czwartej pozycji została sklasyfikowana Lidia Czarnecka z Bliżyna (1:27.22).

Lidia i Rafał Czarneccy po raz kolejny zwyciężyli w ...