Archiwum dnia 12 czerwca 2021

Katarzyna Furmanek już tylko 43 cm od minimum na igrzyska w Tokio

Katarzyna Furmanek

Coraz lepszą formę prezentuje Katarzyna Furmanek. Najlepsza świętokrzyska lekkoatletka podczas ogólnopolskiego mityngu w Białej Podlaskiej wygrała zdecydowanie konkurs rzutu młotem z rezultatem 72,07 m. Ponadto  miała jeszcze trzy rzuty powyżej granicy 70 m.

Rezultat uzyskany na stadionie biaskopodlaskiej AWF to najlepszy tegoroczny wynik zawodniczki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, zaledwie 43 cm gorszy od minimum na 32. Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Niewykluczone, że kolejną próbę jego osiągnięcia podejmie już jutro, w niedzielę 13 czerwca, podczas mityngu kwalifikacyjnego Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki w Kielcach. – Start w tych zawodach zależy od tego, jak się będzie czuć – mówi Grzegorz Furmanek, trener i ojciec mistr...

Reprezentujący Klub Biegacza Gepard z Miedzianej Góry Sebastian Łukasiewicz zwyciężył w 8. Kieleckim Biegu Górskim. Trasę wiodącą m.in. przez  Pierścienicę (367 m n.p.m.) i Biesak (381 m n.p.m), najwyższe wzniesienia Pasma Posłowickiego, o długości 22 km i z sumą przewyższeń +600/-600 m pokonał w 1 godz. 40 min 19 s.

O drugie miejsce walczyli biegacze z Kielc Piotr Brzoza i Sławomir Pietrzykowski. Ostatecznie minimalnie lepszy był ten pierwszy, który minął metę wyznaczoną na bieżni stadionu lekkoatletycznego w czasie 1:41.07. Pietrzykowski stracił do niego tylko 3 s.

34. lokatę w klasyfikacji open zajęła kielczanka Alicja Sykut, która okazała się najlepszą wśród pań z rezultatem 2:11.51. Drugie miejsce zajęła Paulina Klasińska z Pińczowa (2:29...