Archiwum dnia 28 czerwca 2021

Z tych mistrzostw przywieźli kilkanaście medali i rekord Polski

Halina Ślęzak (fot. B. Kozłowski)

Kilkoro znanych przed laty zawodników z naszego regionu startowało w 31. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Olsztynie. Najlepiej spisała się Halina Ślęzak z Bliżyna, która pod panieńskim nazwiskiem Fornal należała do krajowej czołówki w skoku wzwyż w pierwszej połowie lat 70. jako zawodniczka LZS Bliżyn i Granatu Skarżysko-Kamienna. I nadal utrzymuje dobrą formę, o czym świadczy najlepiej fakt, że na olsztyńskim stadionie skoczyła  pokonała wysokość 1,20 m. To rekord Polski w kategorii K65, lepszy o 5 cm od poprzedniego, który ustanowiła przed rokiem.

Pani Halina zdobyła również złote medale w skoku w dal i w rzucie oszczepem, srebrny w rzucie dyskiem oraz brązowe w pchnięciu kulą i rzucie młotem...

Tomasz Biskupski z grupy Zabiegani w Kielcach zajął trzecie miejsce w IX Półmaratonie Radomskiego Czerwca’76. Trasę 21 km 97,5 m pokonał w 1 godz. 11 min i 18 s. Czwarty na mecie z czasem 1:12.58 był Rafał Czarnecki z Bliżyna, startujący pod szyldem Czarnecki Run Team. Świętokrzyscy biegacze zajęli kolejne trzy lokaty: piątą Mateusz Kobyłecki ze Skarżyska-Kamiennej (1:17.18), szóstą Kamil Czarnecki z Czarnecki Run Team (1:17.43) i siódmą Sebastian Łukasiewicz z Klubu Biegacza Gepard z Miedzianej Góry (1:18.25).

Start do IX Półmaratonu Radomskiego Czerwca,76. Z nr 560 Tomasz Biskupski, 497 Kamil Czarnecki, 572 zwycięzca Kamil Walczyk (fot. Facebook/Tomasz Biskupski)

Zdecydowanym zwycięzcą półmaratonu został z wynikiem 1:07.42 Kamil Walczyk z Makowa koło Radom...