Archiwum dnia 28 lipca 2022

Brązowy medal Oliwii Bełczew, srebrny przegrała różnicą 0,02 s

Oliwia Bełczew

Oliwia Bełczew zajęła trzecie miejsce w finałowym biegu na 800 m podczas 16. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Bańskiej Bystrzycy. 16-latka z KKL Kielce należała do faworytek, miała bowiem najlepszy spośród ośmiu finalistek rekord życiowy (2.08,12), uzyskała też najlepszy rezultat w poniedziałkowych eliminacjach (2.12,27).

Walczyła dzielnie, na ostatnią prostą wyszła na pierwszym miescu. Musiała jednak uznać wyższość dwóch biegaczek. Pierwsza linię mety minęła reprezentantka Serbii Maša Rajić w czasie 2.11,95. Druga była włoska biegaczka Lorenza De Noni z wynikiem 2.12,49. Kielczanka finiszowała na trzeciej pozycji z rezultatem 2.12,51. Srebrny medal przegrała więc różnicą zaledwie 0,02 s.