Archiwum dnia 25 września 2022

Na 300 m Michał Potrzeszcz też walczył o medal. Zabrakło niewiele

Michał Potrzeszcz zajął czwarte miejsce w biegu na 300 m w mistrzostwach Polski młodzików, będących także Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. 15-latek z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski był zdecydowanie najlepszy w trzeciej serii z rekordem życiowym 36,55 s, lepszym o 1,19 s od poprzedniego.

Michał Potrzeszcz wygrał z kilkumetrową przewagą swoją serię na 300 m (fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl)

Wydawało się, że po brązowym medalu zdobytym na 100 m ma szansę na podium także na trzykrotnie dłuższym dystansie, ale lepsze rezultaty uzyskało trzech pierwszych na mecie w ostatniej piątej serii. Do trzeciego miejsca ostrowieckiemu sprinterowi zabrakło 0,37 s.

Rekordy życiowe w zakończonych w Lublinie mistrzostwach poprawiły także młodziczki KKL Kielce, które zajęł...

Bardzo dobrze spisała się Beata Popadiak w 48. BMW Berlin-Marathon. Posiadająca licencję Nadiru Jędrzejów biegaczka, reprezentująca także ASICS FrontRunner Poland pokonała 42 km 125 m w stolicy Niemiec w czasie 2 godz. 37 min i 42 s. Z tym rezultatem została sklasyfikowana na 28. miejscu wśród 9269 kobiet, które ukończyły berliński maraton.

Wynikiem  2:37.42 poprawiła o ponad 3,5 minuty swój rekord życiowy, będący również rekordem województwa świętokrzyskiego. Poprzedni, ustanowiony przed rokiem także w stolicy Niemiec, wynosił bowiem 3:41.17.

W niedzielę, 25 września rozegrany został również 44. Maraton Warszawski. Najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy wypadł Rafał Teliga z Huty Nowej (gm...