Archiwum dnia 11 lutego 2023

Nikodem Pochopień także mistrzem Polski, z rekordem 4,80 m!

Wielką niespodzianką zakończył się skok o tyczce juniorów na halowych mistrzostwach Polski w Rzeszowie. Murowanym faworytem do zwycięstwa wydawał się Michał Gawenda z Warszawianki, który dwa tygodnie temu ustanowił rekord naszego kraju wynikiem 5,41 m.

Medaliści halowych mistrzostw Polski juniorów w skoku o tyczce, na najwyższym stopniu Nikodem Pochopień, obok podium trenerka Agnieszka Wrona

Z pozostałych startujących w konkursie tyczkarzy żaden nawet nie zbliżył się do 5 m. Najlepszym rezultatem spośród nich legitymował się Nikodem Pochopień z KKL Kielce, który przed tygodniem skoczył 4,74 m. Wydawało się więc, że walka toczyć się będzie o srebrny i brązowy medal, ponieważ złoty jest już zarezerwowany dla Gawendy.

Faworytem do wicemistrzowskiego tyt...

Oliwia Bełczew pobiegła po złoty medal na 1000 m w Rzeszowie!

Mamy drugi złoty medal podczas rozgrywanych w Rzeszowie halowych mistrzostw Polski. Zdobyła go Oliwia Bełczew z KKL Kielce w biegu na 1000 m juniorek młodszych. Podopieczna trenera Krzysztofa Jóźwika była zdecydowaną faworytką tej konkurencji i od startu objęła prowadzenie. Do połowy dystansu rywalki starały się jej dotrzymywać kroku, ale później zostały wyraźnie z tyłu.

Oliwia Bełczew prowadziła bieg na 1000 m od startu do mety (fot. Marek Biczyk/pzla.pl)

Kielczanka wygrała zdecydowanie z czasem 2.55,68. Druga na mecie Oliwia Kopeć z AZS AWF Warszawa straciła do niej ponad półtorej sekundy. Tym samym Oliwia powtórzyła sukces sprzed roku, kiedy to również wygrała bieg na 1000 m. Serdecznie gratulujemy!

Z pozostałych świętokrzyskich juniorów młodszych, którzy...