Archiwum dnia 24 marca 2024

Srebrny medal Sabiny Jarząbek w mistrzostwach Polski w półmaratonie

Sabina Jarząbek wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w półmaratonie. Biegaczka KKL Kielce trasę 21 km 97,5 m na ulicach Warszawy pokonała w 1 godz. 12 min i 42 s. To czas lepszy o 1 min 53 s od rekordu województwa świętokrzyskiego, który ustanowiła przed rokiem w Poznaniu. Wypełniła nim także minimum uprawniające do startu w polskiej drużynie na czerwcowych mistrzostwach Europy w Rzymie.

W pierwszym starcie w mistrzostwach Polski w półmaratonie Sabina Jarząbek zdobyła srebrny medal (fot. Tomasz Kasjaniuk/PZLA)

Mistrzynią naszego kraju została Monika Jackiewicz z MKL Szczecin, która wyprzedziła kielczankę o 37 s. Natomiast brązowy medal zdobyła Anna Bańkowska z Podlasia Białystok z rezultatem 1.13.17. Na dziesiątej pozycji uplasowała się Dominika Łukasiewic...