Natalia Biskupska także zwycięska! Trzecie złoto dla Kielc w skoku o tyczce

Trzeci dzień halowych mistrzostw Polski w Rzeszowie i trzeci złoty medal w skoku o tyczce dla Kielc. Wywalczyła go niespełna 18-letnia Natalia Biskupska z KKL, wygrywając w pięknym stylu konkurs juniorek.

Medalistki mistrzostw Polski juniorek w skoku o tyczce, na najwyższym stopniu Natalia Biskupska, obok podium trenerka Agnieszka Wrona

Jej najgroźniejszą rywalką była Natalia Lewandowska z SKLA Sopot. Do 3,70 m obydwie pokonywały kolejne wysokości w pierwszych próbach. Na 3,75 m sopocianka miała jedną zrzutkę i liderką została kielczanka. 3,80 m skoczyły za drugim razem, a walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się ostatecznie na 3,85 m. Dla Lewandowskiej było to już za wysoko i trzy razy strąciła poprzeczkę. Mająca już zapewniony tytuł mistrzowski Biskupska po dwóch nieudanych próbach pokonała w trzeciej tę wysokość, poprawiając o 3 cm „życiówkę” i wyrównując rekord województwa świętokrzyskiego juniorek.

Przypomnijmy, że ustanowiła go w piątek Zofia Jastrząb z KKL, zdobywając mistrzostwo Polski juniorek młodszych. W sobotę złoty medal wśród juniorów niespodziewanie wywalczył Nikodem Pochopień, kolejny podopieczny Agnieszki Wrony. Młodym tyczkarzom oraz ich trenerce składamy potrójnie złote gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!

Agnieszka Wrona ze złotymi tyczkarzami – Natalią Biskupską (z prawej), Zofią Jastrząb i Nikodemem Pochopieniem

Z pozostałych świętokrzyskich lekkoatletów startujących w ostatnim dniu rzeszowskich mistrzostw na medal spisała się również Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice. Była trzecia w biegu na 3000 m juniorek z czasem 9.59,96. Jako siódma minęła metę Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec z rezultatem 10.15,79.

W konkursie trójskoku juniorek na siódmym miejscu uplasowała się Alicja Borek z KKL z wynikiem 11,26 m, a na ósmym jej klubowa koleżanka Oliwia Masternak z rezultatem 10,85 m. W finale B biegu na 200 m juniorek Julia Zacharz z KKL z czasem 26,80 s zajęła szóste miejsce, czyli 12.  w tej konkurencji.

Dzięki trzem złotym medalom tyczkarzy oraz Oliwii Bełczew w biegu na 1000 m KKL Kielce zajął wspólnie z AML Słupsk drugie miejsce w klubowej klasyfikacji medalowej mistrzostw. Pierwsze także z czterema złotymi, a ponadto dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi, przypadło RLTL Optima Radom. Świętokrzyskie w klasyfikacji województw z czterema złotymi i jednym brązowym uplasowało się na siódmej pozycji.