Rekordowe 10 kilometrów Sabiny Jarząbek na ulicach Warszawy

Sabina Jarząbek

Sabina Jarząbek zajęła drugie miejsce wśród kobiet w biegu ulicznym na 10 km, który towarzyszył 45. Maratonowi Warszawskiemu. Zawodniczka KKL Kielce pokonała ten dystans w 33 min 26 s, poprawiając o sekundę rekord województwa świętokrzyskiego. Poprzedni również należał do niej i był ustanowiony w październiku 2021 r. w Kole.

Pierwszy metę biegu na 10 km z czasem 30.48 minął Andrzej Starżyński, który od tego sezonu reprezentuje LKB Rudnik. W maratonie w stolicy dobrze spisywali się biegacze z Dream Teamu Wokół Łysej Góry. Na 31. pozycji wśród mężczyzn uplasował się Hubert Zawierucha z Bielin z wynikiem 2:44.24. 66. był Adrian Kozub z Daleszyc (2:52.18), a 71. Adrian Łosak z tej samej miejscowości (2:52.59).

Ze świętokrzyskich biegaczek najwyższe 102. miejsce wśród kobiet zajęła Agnieszka Solarz z Kielc, która trasę maratonu pokonała w 3:44.42.

W maratonie w Berlinie bardzo dobrze spisała się Beata Popadiak, biegaczka z Krakowa posiadająca licencję Nadiru Jędrzejów. Reprezentowała tam  Asics Frontrunner Poland, zajmując 39. miejsce wśród kobiet z czasem 2:37.27, lepszym o 15 s od swojego najlepszego wyniku sprzed roku i równocześnie rekordu województwa świętokrzyskiego.