Bogdan Winiarski, czołowy przed laty lekkoatleta i trener ze Skarżyska-Kamiennej, otrzymał wyróżnienie Fair Play w ramach przyznawanej przez wojewodę nagrody Laur Świętokrzyski.
Pan Bogdan to historia i legenda sportu w naszym regionie. Urodził się w 1928 roku, karierę sportową rozpoczynał w 1946 roku od siatkówki i lekkoatletyki. Zimą był kapitanem hokejowej ekipy skarżyskiego Granatu. Najwięcej czasu i energii poświęcił jednak „Królowej sportu”. Imponował wszechstronnością. Był w dziesiątce najlepszych w Polsce oszczepników, rekordzistą okręgu w skoku o tyczce, a nawet mistrzem w skoku wzwyż. Najbardziej liczące się wyniki uzyskiwał jednak w rzucie dyskiem (rekord życiowy 49,84 ustanowił w 1962 roku). Zdobył brązowy medal mistrzostw Polski, przez lata utrzymywał się w ścisłej czołówce krajowej.
W 1952 roku zdobył uprawnienia trenerskie, był pierwszym trenerem lekkiej atletyki w ówczesnym województwie kieleckim. Jako zawodnik startował przez 25 lat. Jako trener wychował wielu znanych w kraju zawodników. Podopieczną Winiarskiego była m.in. Apolonia Krzemińska, która w 1963 roku już jako jego żona zdobyła mistrzostwo Polski w pięcioboju. Kolejny wychowanek – Franciszek Drewniany – zdobył srebrny (1961) i brązowy (1958) medal mistrzostw naszego kraju w dziesięcioboju. Jego wychowankami byli także m.in. zdobywający medale w kategorii młodzików i juniorów dyskobol Janusz Ostaszewski, tyczkarz Henryk Pronobis, młociarz Grzegorz Mirkowski czy dziesięcioboista Wiesław Matyga.
Lekkoatletów Granatu Bogdan Winiarski trenował do 1984 roku. Przez następne trzy lata prowadził piłkarzy nożnych tego klubu. W 1990 roku przeszedł na emeryturę. Wtedy pierwszy raz wziął do ręki rakietę tenisową i zaczął karierę na korcie. zdobywał mistrzostwo Polski weteranów w swojej grupie wiekowej, raz był międzynarodowym mistrzem kraju. O dysku też nie zapomniał. Był mistrzem Polski weteranów, zdobył brązowy medal na mistrzostwach Europy.