Wiktoria Gromada z Sandomierza i sztafeta ze Strawczyna na podium

Dwa srebrne medale zdobyli świętokrzyscy uczniowie w finałach krajowych zawodów lekkoatletycznych, jakie rozegrane zostały jeszcze przed rozpoczęciem wakacji.
W XX Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych” 21-22 czerwca w Łodzi najlepiej wypadła Wiktoria Gromada z SP 1 Sandomierz, zajmując drugie miejsce w biegu na 600 m 12-latek z czasem 1.47,94. Paulina Floras z SP Czajków (gm. Staszów) była piąta na 60 m 13-latek z czasem 8,46 s (w eliminacjach miała 8,41). W rzucie piłeczką palantową 12-latek piąte miejsce zajęła Wiktoria Piskulak z SP 33 Kielce, a szóste Marianna Wyrozumska z SP 1 Kielce. Obydwie rzuciły po 46,5 m. Paweł Malec i Jakub Sus z SP w Obrazowie skoczyli wzwyż po 1,25 m, plasując się na siódmym i dziewiątym miejscu wśród 11-latków.
Także Łódź była gospodarzem (15 czerwca) Finału Ogólnopolskiego Biegów Rozstawnych Vena Sport. Na 4×100 m gimnazjalistów drugie miejsce z czasem 45,18 s wywalczyła sztafeta Gimnazjum w Strawczynie w składzie: Konrad Michalski, Wiktor Dzwonek, Damian Dula i Kacper Nyga. W sztafecie szwedzkiej (100 + 200 + 300 + 400 m) dziewcząt ze szkół podstawowych czwarta była drużyna SP 1 Sandomierz z czasem 2.39,30. Także czwartą lokatę na 4×100 m wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zajęła sztafeta Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach z wynikiem 45,30 s.
W XXXIX Finale Krajowym w Czwórboju Lekkoatletycznym, rozegranym 13-14 czerwca w Olecku, dziewczęta z SP 33 w Kielcach uplasowały się na szóstej pozycji z dorobkiem 1354 pkt. Najwięcej punktów dla drużyny – 309 – zdobyła Kinga Szwed. Rywalizację chłopców drużyna SP Kurozwęki (gm. Staszów) ukończyła na 15. miejscu z 992 pkt.
Tuż przed wakacjami odbył się także XIV Finał Krajowy Gimnazjady w Lidze Lekkoatletycznej w Białymstoku, ale na te zawody żadna ze świętokrzyskich szkół nie pojechała. W finale wojewódzkim tej imprezy, 6 czerwca w Kielcach, wśród dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum w Obrazowie, a chłopców Gimnazjum w Strawczynie.