Mistrzostwa świata w Pekinie. Trzymamy kciuki za Karolinę Kołeczek!

WCH_Bejing_2015Karolina Kołeczek od ponad tygodnia przebywa w Azji, przygotowując się do startu w XV Mistrzostwach Świata,  które od 22 do 30 sierpnia rozgrywane będą na stadionie olimpijskim w Pekinie. Najlepsza świętokrzyska lekkoatletka znalazła się w pierwszej grupie reprezentantów Polski, którzy już 11 sierpnia polecieli najpierw na zgrupowanie klimatyzacyjne do Japonii, a stamtąd 19 sierpnia do stolicy Chin. W składzie ekipy znalazł się także trener zawodniczki MUKS Wisły Junior Sandomierz  Andrzej Mirek.
Do biegu na 100 m przez płotki zgłoszonych zostało 38 zawodniczek. Sandomierzanka ma wśród nich 21. tegoroczny wynik – 12,91 s. Jeśli chodzi o rekordy życiowe, to z takim samym rezultatem plasuje się na 28. miejscu.

Karolina Kołeczek z trenerem Andrzejem Mirkiem po zdobyciu srebrnego medalu młodzieżowych mistrzostw Europy w Tallinie (zdjęcie A.Mirek)

Karolina Kołeczek z trenerem Andrzejem Mirkiem po zdobyciu srebrnego medalu młodzieżowych mistrzostw Europy w Tallinie (zdjęcie A.Mirek)

Głównymi faworytkami są reprezentantki USA. Najszybsza w tym roku Sharika Nelvis uzyskała czas 12,34 s, a najlepszym rekordem życiowym legitymuje się Brianna Rollins – 12,26 s.
Eliminacje biegu płotkarek odbędą się w czwartek 27 sierpnia, a półfinały i finał następnego dnia.
W rozgrywanych od 1983 roku mistrzostwach świata ze świętokrzyskich lekkoatletów startował do tej pory tylko Rafał Wójcik. W 2005 roku jako zawodnik KKL Kielce zakwalifikował się na dziesiątą edycję tej imprezy w Helsinkach. Spisał się tam bardzo dobrze, zajmując 16. miejsce w maratonie.
Poprawić ten wynik Karolinie Kołeczek będzie bardzo trudno, ale to nie znaczy, że jest niemożliwe. Trzymamy kciuki!