Medal i rekord Agnieszki Wrony

Agnieszka Wrona zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw Polski w skoku o tyczce. Zawodniczka KKL Kielce w drugiej próbie pokonała wysokość 4,20 m. To nowy absolutny rekord województwa świętokrzyskiego, lepszy od poprzedniego wyniku Agnieszki z lipca ubiegłego roku o 5 cm. Swój najlepszy rezultat w hali poptawiła o 10 cm.
Mistrzynią Polski z wynikiem 4,61 została Anna Rogowska z SKLA Sopot. Na drugim stopniu podium stanęła Karmen Bunikowska (AZS-AWFiS Gdańsk), która w pierwszym podejściu pokonała 4,20.
W drugim dniu rozegranych w hali COS mistrzostw startowało jeszcze trzech świętokrzyskich lekkoatletów. Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice uplasował się na dziewiątym miejscu w biegu na 3000 m z czasem 8.30,15. Dziesiąty był biegacz KKL Marcin Fudalej – 8.32,78. W skoku wzwyż Tomasz Król z KKL nie zaliczył pierwszej wysokości (2,08).