Łukasz Woźniak dziesiąty w Warszawie i czwarty w historii

logoBardzo dobrze wypadł Łukasz Woźniak w 12. PZU Półmaratonie Warszawskim. Biegacz ze Strawczyna reprezentujący KKL Kielce zajął dziesiąte miejsce i czasem 1:08,27 poprawił o 35 s rekord życiowy na dystansie 21 km 97,5 m. Wyprzedziło go tylko pięciu Kenijczyków, dwóch Etiopczyków, Amerykanin i pochodzący z Etiopii reprezentant Polski Yared Shegumo. Ten ostatni był na mecie siódmy z wynikiem 1:03.45. Zwycięzca John Kipsang Lotiang z Kenii uzyskał czas 1:01.12.
67. lokatę w kategorii open, a 59. wśród mężczyzn zajął Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn) z rezultatem 1:16.56. Trzy miejsca za nim finiszował Jacek Długosz ze Starachowic (1:17.01), a na 109. pozycji jako setny mężczyzna Paweł Starz z Kielc (1:19.25).Najlepszym w kategorii 50-latków był kolejny kielczanin Zenon Stępień (rocznik 1963), który pokonał trasę półmaratonu w 1:19.37.
Łukasz Woźniak ze swoim wynikiem w Warszawie awansował na czwarte miejsce w półmaratonie w historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki. Pierwsze trzy zajmują:
1. Rafał Wójcik z KKL Kielce – 1:03.54 w 2007 roku,
2. Mirosław Żerkowski z Budowlanych Kielce – 1:05.00 w 1993 roku,
3. Mariusz Kaczmarski z Exbudu Kielce – 1:17.16 w 1994 roku.